Fantasy štartuje na koncertoch nazlostený a nadávajúci gitarista

 Stropkovská hudobná liga odštartovala 5. ročník prvým kolom. Piatkový večer sa vo svidníckom Holičstve niesol v znamení burcujúcej atmosféry. Kapely sa mohli oprieť o fanúšikov a tí dostali slušnú porciu rocku.  

 

Najpočestnejšie zastúpenie mala na pódiu šestica Mad Hats. Pre prešovskú zostavu je hudba priateľ, ktorý za žiadnych okolností nezradí. Podľa gitaristu Dávida Tluščáka nikdy nehľadali konkrétny žáner, iba skladali pesničky, kde sa snažili vyjadriť vlastné pocity a postupne sa vyprofilovali do pop-rocku. Pri skladaní sa snažíme zložiť pieseň, ktorá sa bude páčiť predovšetkým nám, budeme ju hrať s radosťou, ale zároveň sa si dávame záležať aj na tom, aby bola dostatočne chytľavá a páčila ľudom,“ vysvetľoval D. Tluščák s tým, že ako singel by chceli „vysmiati Medheťáci,“ ponúknuť skladbu I´ll care for you.

 Životnou filozofiou a jediným prostriedkom na sebarealizáciu je muzika pre Whisky Weekend. „Niežeby sme nevedeli robiť nič iné, ale iba hudba sa javí ako to pravé orechové,“ dodal s úsmevom Mišo Kramárik. V prípade kapely s domicilom v Považskej Bystrici sa tvorivý proces odráža od nápadu alebo potreby niečo povedať. Za optimálne považujú, ak sa obidva tieto faktory stretnú v správny čas na správnom mieste. „Najlepšie by bolo, keby ľudia vedeli a nezabudli naše pesničky, v nich nájdu o nás všetko,“ odpovedal M. Kramárik na otázku, čo by o nich fanúšikovia mali vedieť a nikdy nezabudnúť. Pravdivosť odpovede podčiarkol ďalším faktom, resp. sloganom z pesničky „v žalúdku dva rumy“, pretože práve to je rituál pred koncertom, ktorý môže nahradiť iba rozjímavá pauza na cigaretku, samozrejme, za predpokladu, ak je v partii šofér. „Z našich skladieb sa na singel najviac asi hodí pieseň Slečna, lebo má najbližšie k „radio friendly“, i keď občas máme pocit, že je až príliš „friendly“. Povedal by som, že je to oddychový hitík o tom, ako treba oslovovať neznáme kočky na ulici. Inšpirácia vychádza z osobnej skúsenosti frontmana WW,“ vysvetľoval v dobrej nálade M. Kramárik.   

Najväčší úspech zožali „domáci“ Fantasy. Autorom väčšiny skladieb je Miro Šalap, ktorý čerpá inšpiráciu z vlastných zážitkov, vďaka čomu je prejav skupiny prežitý. „Žáner sme nijako zvlášť neriešili, dali sme tomu voľný priebeh a to, čo z každého vyšlo sme spojili do jedného celku s názvom Fantasy. Hudba je pre nás viac ako voda, viac ako chlieb. Je to zmysel života, jediná verná frajerka..., droga, z ktorej sa nechceme liečiť,“ pridal sa Dávid Kleban.

Fantasy si nezískavajú fanúšikov iba na koncertoch, kde si pred nástupom na pódium dajú fajku mieru, potlesk a gitarista (meno sme sa nedozvedeli, ale na výber je trojica M. Šalap, D. Kleban a basgitarista M. Antoš) sa musí trošku pozlostiť a ponadávať. S piesňou Ako ďalej sa 15 týždňov držali na popredných miestach (5 týždňov dokonca na 1. mieste) v hitparáde rádia Lumen s názvom Gospelparáda. Aktuálne majú pripravený singel S ňou. Nikdy nedosiahnete ozajstný cieľ, bez toho aby ste nemali niekoho, kto vás podrží a dáva chuť tvoriť a žiť,“ definoval jej posolstvo D. Kleban.

ZDROJ: GRAND STUDIO s. r. o.

 

Autor: Imrich Makó
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.