Pochovala dcéru, stará sa o vnučku

 Dcérka jej zomrela na rakovinu a tak sa stará o svoju malú vnučku. Vychovávateľku z Detského domova vo Svidníku, Annu Mindekovú (63) ocenil minister za jej významný prínos pri obnove rodiny.

Obrovskú ranu zažila pred pár rokmi Svidníčanka Anna Mindeková, keď jej na zákernú chorobu zomrela dcéra Silvika (31). „Mala rakovinu žalúdka,“ povedala nám pani A. Mindeková. Bojovala s ňou takmer dva roky. I po rokoch si spomína na posledné slová svojho milovaného dieťaťa. „Vravela mi, že sa vzdáva, pretože už nevládze. Oponovala som, že Ivonka, jej dcéra, ju potrebuje. Nevládala už a tak povedala, že sa jej o ňu postarám,“ povedala s bolesťou v hlase pani Mindáková. Po chvíli jej dcéra Silvika skonala.

S VNUČKOU SÚ PREPOJENÉ

A tak ostali pani Anna so svojim manželom Andrejom (63) sami. „Neviem ako by som to všetko psychicky zniesla bez Ivonky. So stratou dcéry sa nebude dať nikdy vyrovnať. Vnučka ide teraz na prvé sväté prijímanie... Chýba jej mama.“ S vnučkou má výborný vzťah. „Sme na seba napojené. Často sa stane, že keď idem do práce na nočnú, tak za mnou Ivonka plače. Ľúto je i mne, no musím sa držať.“

OCENENÁ ZA PRÍNOS PRI OBNOVE RODINY

Pani Anna pracuje už 41 rokov. Ako vychovávateľka pôsobí 20 rokov a v Detskom domove vo Svidníku je sedem rokov. V domove rodinného typu sa stará o niekoľko detí. „Toto povolanie je náročné. Deťom treba kontrolovať úlohy, variť im, upratať, kontrolovať či majú upratané skrine... všetko ako doma,“ povedala vychovávateľka. Jej prácu si všimol i minister. „Som rada, že si ma niekto všimol, teda moju prácu. Na Slovensku bolo ocenených 28 vychovávateľov,“ Pani Anna bola ocenená za významný prínos pri obnove rodiny. 

Autor: red
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.