Aj v zime môžete ísť na dovolenku k moru

 Ak chcete ísť na dovolenku k moru, v októbri môžete letieť aj z Bratislavy. Z Viedne však môžete vycestovať kedykoľvek v roku a bez pauzy.

Zatiaľ čo z letísk  na východe sa k moru donedávna lietalo, z Bratislavy a Viedne sa lieta stále. „Čo sa týka letov z Košíc a Popradu, u nás tieto chartre končia v polovici septembra. Z Bratislavy sa lieta do prvej polovice októbra. Potom je na chvíľu pauza a začína cyklus zima pri mori, od novembra po marec, ale len v Bratislave. U nás to bol minulý rok Egypt, no neviem, či tento rok to bude možné tiež vzhľadom na situáciu,“ povedala nám Olívia Krausová z CK Olivieri. Keďže majú partnerov aj v Rakúsku, klienti môžu odletieť z Viedne. „V podstate zo všetkých rakúskych a nemeckých letísk nie je problém vycestovať bez pauzy kedykoľvek počas celého rok.“ Z Viedne sú podľa nej možnosti takmer neobmedzené, od exotiky až po klasiku. Záujem je stále aj o Turecko, hoci v blízkosti krajiny hrozia nepokoje.

CESTOVKY ZAŽÍVAJÚ AJ KURIÓZNE PRÍHODY

Kurióznych príbehov či zopár trapasov už mali podľa Olivie Krausovej na dovolenke viac od rôznych ľudí. „Mali sme už aj takých, ktorí si kúpili zájazd a zabudli na to, kedy cestujú. Proste ľudia sú niekedy takí. Celý čas totiž žili v tom, že letia v iný deň a pritom leteli úplne v inom. Pobyt im samozrejme prepadol. Alebo sa stane, že má niekto letieť z Popradu a prídu si nakoniec na check in do Košíc. Potom mi volajú, že tam o nich nikto nič nevie a čakajú si na úplne inom letisku. Pritom letenky majú v rukách s veľkým nadpisom Poprad-Tatry,“  spomína si O. Krausová. „Stalo sa to i napriek tomu, že každému vždy volám ešte pár dní pred odletom, všetko si potvrdíme a zopakujeme termíny. Niekedy je to vtipné. Lenže my už za roztržitosť nezodpovedáme,“ dodáva.

OBČAS HROZIA VÍRUSY

Občas sa môže stať, že vás na dovolenke „chytí“ vírus. Svetová zdravotnícka organizácia (SZO) a Európske centrum pre kontrolu prenosných ochorení (ECDC) upozornili na riziko šírenia divého poliovírusu (typ 1) z Izraela do iných krajín. Pred niekoľkými rokmi to postihlo aj niekoľkých ľudí cestujúcich z Bulharska či ďalších prímorských štátov. „S chorobami sa našťastie až tak nestretávame, sem-tam sa však ľudia z Egypta vracali domov s hnačkami. Sú to však skôr ojedinelé prípady, lebo sú už v dnešnej dobe o niečo opatrnejší, ako kedysi. Môže ich spôsobiť všetko možné - od napitia sa vody z vodovodu, cez úpaly až po objednanie sa pri All inclsuive,“ myslí si pracovníčka cestovnej kancelárie. Namixované mäso s ovocím, zmrzlinou ako prílohou, na to šľahačka, do toho zemiaky a k tomu ešte pridať pivo alebo nejaký mix drink všetkých farieb a chutí -  žalúdok má podľa nej v tomto prípade čo robiť.

Autor: mc
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.