Teplo majú späť

 Minulý týždeň bol pre niektorých Svidníčanov chladivý. V niektorých bytoch sa nekúrilo, s vykurovaním sa začalo až v piatok.

Štyri bytovky, 1. Základná škola a Základná umelecká škola zostali pár dní bez zdroja tepla. V piatok problém vyriešili a ľudia pocítili zase teplo. „Teplo bolo spustené v piatok 4.10.2013 v poobedňajších hodinách,“ informovala nás začiatkom týždňa Kristína Tchirová. Neskôr nám aj riaditeľ spoločnosti Službyt Gabriel Kaliňák upresnil, že ho spustili o 17.00 hodine. „Odstávka bola od pondelka, trvala spolu  päť dní,“ doplnil G. Kaliňák. „Problém s chladom v priľahlých budovách bol špecifický a mrzí nás, že občania boli pár dni odstavení od zdroja tepla vo svojich radiátoroch. Ale rekord v nízkych teplotách v tomto období bol nepredpokladateľný,“  dodala PR manažérka mesta.

JEDINÝM PROBLÉMOM BOLO POČASIE

Konateľom firmy, ktorá robí rekonštrukčné práce,  je Marek Melko, ktorého sme oslovili tiež. Problém vidí tiež iba v zmenách počasia. „Mesto vybralo za zhotoviteľa firmu, ktorá vyhrala súťaž. Ako nás verejný obstarávateľ vyzval, tak sme aj hneď nastúpili na realizáciu. Od prvého dňa, ako sa s tým začalo, sa na tom pracuje. Naši ľudia tam boli celý čas a pracovali  tak, ako to bolo dohodnuté. V piatok to bolo spustené. Ideme presne podľa harmonogramu, ktorý je v plnej miere dodržaný a všetky práce idú podľa neho. Takže postup práce prebieha, ako má.“ Informovali ľudí aj oznanom zverejneným na dverách. „O tejto odstávke sa vedelo. Aj mesto aj správca tepla vedeli o tom, ako to bude nasledovať, nešlo o žiadny technický problém ani nechýbal materiál. Neviem o žiadnom probléme, ktorý by vznikol na stavbe, nevyskytlo sa ani iné zdržanie. Jediný problém bol časový. Bohužiaľ, nemôžem za to, že jeden týždeň je teplejší a minulý bol o niečo chladnejší. Počasie však firma nenaplánovala. Takže nedošlo z našej strany k pochybeniu, nedalo sa to posunúť.“

DALI NOVÉ POTRUBIE

Dôvodom chladu v bytovkách bola výmena potrubí. Proces výmeny tým podľa neho zdržal všetky práce a to vyrobilo hlavný problém. „Trval dlhšie, než by si ľudia predstavovali. Žiaľbohu, staré potrubie muselo ísť vonku a nové nasunúť. Odstavenia sa robia väčšinou súbežne. Takže keby sa to tak robilo, dalo by sa to spraviť možno v priebehu niekoľkých hodín. Čo sa však týka prác, nemáme sklz. Len tento proces je taký, aký je. Je to nešťastne naplánované, no neovplyvnili sme to a tak, ako sme to vysúťažili, sme to aj realizovali,“ myslí si stavbyvedúci. V najbližšom čase plánovali pripojiť teplú úžitkovú vodu. „Montážne práce tým pádom končia, už zostávajú len stavebné úpravy. Už by nič viac nemalo ovplyvňovať priebeh vykurovacej sezóny alebo dodávky teplej vody. Ľudia už budú mať teplo. Teraz budú spokojní, bude s tým pokoj aspoň na pár rokov a bude dobre,“ zasmial sa. 

Autor: mc
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.