Talentovaná Jana zahviezdila vo svete rozprávok

 Mladá a talentovaná Jana Petriková nás reprezentovala v cukrárskej súťaži. Minulý víkend piekla svoje jedinečné diela v Piešťanoch. Jej dielo ocenili druhým miestom.

Šikovná Jana Petriková z Vyšného Mirošova zase hviezdi. Minulú sobotu sa zúčastnila ďalšej súťaže, kde vyhrala druhé miesto. Reprezentovala nás na Výstave tort, medovníkov a ručných prác s názvom „Vo svete rozprávok“ v Piešťanoch, kde vytvorila svoje ďalšie unikátne dielo. „Len som sa musela zmestiť do podložky maximálne 25x25cm, čo bola fuška, ale zvládla som to,“ zdôverila s nám. Vstup na akciu bol voľný a účastníci si mohli vychutnať verejnú prehliadku tort, sladkých postavičiek, medovníkov či ručných prác spojených s ukážkami ich tvorby. Ten, kto prišiel, zažil deň plný súťaží, zaujímavých hostí, ukážok sladkého umenia, vôní medovníkov, talentu šikovných rúk a prekvapení. Stačilo iba prísť a ponoriť sa do sveta rozprávok. Pokúsili sa dokonca o rekord pri vytváraní obrazu z maffin, kde ich bolo napokon použitých cez 2000. Po tomto úspechu však plánuje zúčastniť sa ďalších súťaží, kde predvedie svoju zručnosť. „V októbri sú vypísané ďalšie súťaže, chystám sa napríklad do Košíc. Chcela by som ísť, no uvidím, ako to zosúladim so školou, lebo mi už začala.“  Prezradila, že v tejto súťaži nepôjde iba o maketu, ako to bolo v Trenčíne, kde nedávno získala 1. miesto.

AJ JEJ PRÁCE VO SVETE ROZPRÁVOK

Redakcia časopisu Torty od mamy pripravila na víkend stretnutie, ktoré bolo určené pre cukrárky. „Ale aj pre každého, kto si rád zaspomína na detstvo a na krásne rozprávky. Chceme ukázať zručnosť, šikovnosť a fantáziu, ktorá sa tiahne od východu až po západ Slovenska a pripraviť rôzne rozprávkové torty, postavičky z cukru, marcipánu, čokolády ale aj z medovníka či látky, papiera, prútia...“ Pripravili ich zručné amatérske cukrárky a medovnikárky, ktoré sa stretávajú na portáloch

www.tortyodmamy.sk či www.artmama.sk.  

 

 

 

Autor: mc
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.