Náčelník mestskej polície plánuje zväčšiť svoj tím

 Náčelníkom Mestskej polície vo Svidníku sa nedávno už aj oficiálne stal Jaroslav Antoník. Zaujímali sme sa, ako sa mu darí vo funkcii.

Náčelník polície Jaroslav Antoník by do budúcna chcel, aby prijali nového príslušníka polície. „V práci sme šiesti. Stále som žiadal poslancov o navýšenie pracovníkov polície, aby nás bolo okolo 12-13. Aj v Amerike to funguje tak, že jeden policajt pripadá na 1000 obyvateľov. Keď je tu 13-tisíc obyvateľov, malo by byť i policajtov 13. Bolo by to podľa neho ideálne, čím by bolo možné zabezpečiť v tom prípade aj 24-hodinovú službu. Ak chceme urobiť prácu, ktorú máme plánovanú, potrebujeme nových pracovníkov.“ Zrejme sa už do konca roka podľa neho nebude nič nové diať, no požiada o to na budúci rok. Policajti majú stránkové dni od 8.00 – 15.00 hodiny každý deň. Striedajú sa v službách, kde však pracujú však aj aj od večera do rána. „Je to náročná práca, ale budem radi, že sme vo Svidníku. Toto mesto je kľudné, nikto tu nerobí problémy,“ myslí si. Problémy nie sú podľa neho ani s neprispôsobivými občanmi mesta či so psami. „Polícia sa borí jedine s finančnými problémami. Každá jedna organizácia však má málo peňazí. Niet ich ani v správe, ani nikde inde.“ Techniku musia mať ako policajti stále v poriadku. „Ak nie sú peniaze, trošku to chátra a treba to rokmi obnovovať.“

PRIESTUPKOV BOLO VIAC, ALE AJ KURIOZÍT

Jaroslav Antoník je otcom dvoch detí. Vo svidníckej mestskej polícii je už od začiatku, pričinil sa aj o založenie. Predtým pôsobil i v armáde, kde slúžil 4 roky. V minulých rokoch riešili podľa neho prípadov viac. „Odkedy som sa po prevrate vrátil naspäť, stále som pracoval na polícii vo Svidníku. Mám pocit, že predtým tu bolo oveľa viac priestupkov. Zistil som, že momentálne ich máme čím ďalej, tým menej. Ubúda takých prípadov. Mnohé ulice sa tiež podarilo vyčistiť. Eliminuje sa stav ohľadom problémov s parkovaním. Niekedy stálo každý deň 5-6 áut na pešej zóne,  v súčasnosti sa to zlepšilo,“ konštatuje. Povedal nám, že ťažko sa hlásia napríklad anonymné podnety. Spolu s jeho zástupcom Jánom Juskaničom nám porozprávali aj zopár kurióznych situácií z minulosti. „Natáčali sme vo Svidníku už aj 4. časť Fontánu pre Zuzanu,“ zasmiali sa. Zamilovaný pár v podnapitom stave totiž našli pred niekoľkými rokmi vo fontáne, o čom svedčil nielen záznam z kamery, ale aj upozornenia policajtov. O rôznom type občianskeho spolunažívania svedčili hádky dvoch susediek, ktoré sa pooblievali. Mali už aj prípad hromadného vytrhania čerstvo vysadených kvetov Technickými službami v meste. S rómskou problematikou však problém nemajú. „Spievajú, kričia, ale nič nerozbíjajú, skôr to robievajú bieli,“ povedali nám. Mestskí policajti dávajú pozor na školákov, pred školami dohliadajú každé ráno na ich bezpečnosť pri školách.  Okrem toho sa zúčastňujú besied v školách prostredníctvom projektov. 

Autor: mc
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.