Svidník bude tento týždeň v znamení hudby

 Skupiny Rusín Čendeš orchestra a Kollárovci budú už tento týždeň vo Svidníku. O týždeň neskôr vystúpia aj Cigánski diabli v Stropkove.

Polovicu mesiaca nám spríjemnia energické skupiny. Tento týždeň budú vo Svidníku dve zaujímavé podujatia. Jedným z nich bude vystúpenie skupiny Rusín Čendeš Orchestra. Koncert organizuje mesto, uskutoční sa s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.  Bude spojený s predstavením CD kapely pri príležitosti jeho vydania. „Echo je naša akcia a teší nás jej popularita medzi Svidníčanmi. Program je bohatý a veľmi lákavý,“ potvrdila v stredu Kristína Tchirová. Vystúpia v sobotu 19. októbra o 18. hodine. Cena vstupenky sú dve eurá. „Lístky sú ešte v predaji, ale veľmi rýchle sa rozpredávajú,“ dodala PR manažérka mesta, čo potvrdil aj predaj v kancelárii prvého kontaktu. Okrem nich sa predstavia  Mikuláš Petrašovský s dcérou Natáliou, Trio – Ivančová,Mikušová a Miňová, folklórny súbor Kňahinky z Čičavy. Program odmoderujú Jarmila Miňová a Ivan Rudý.

OKREM ECHA KOLLÁROVCI, V STROPKOVE DIABLI

Dva dni predtým sa uskutoční aj verejný koncert ľudovej hudby Kollárovci – „Goraľu cy či ne žaľ“. Na hudobníkov z Ľubovne sa môžete tešiť už vo štvrtok 17.októbra od 18:00 hodiny tiež vo svidníckom kultúrnom dome.  Lístky v predpredaji si môžete zabezpečiť vopred za štyri eurá, pred koncertom bude stáť o jedno euro viac. „Zoženiete ich aj v kancelárii prvého kontaktu,“ dozvedeli sme sa. Ďalšia možnosť zakúpenia je v areáli GAS –MG. V Stropkove na ďalší týždeň, v nedeľu 27. októbra vystúpia Cigánski diabli. Koncert orchestra bude v divadelnej sále mesta o 19.00 hodine. Lístky si v predpredaji kúpite za 8 eur, v deň akcie za 10 v kancelárii Odboru školstva a a kultúry na Mestskom úrade v Stropkove. 

Autor: mc
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.