Beseda s policajtom: „Šikana  a kyberšikana - prevencia a následky"  

Medzinárodný deň bezpečného internetu oslávime 10. februára a na Slovensku bude venovaný téme kyberšikany.

 Aj napriek tomu, že sa  problematike šikanovania na školách venuje čoraz väčšia pozornosť, so súčasným stavom stále nemôžeme byť spokojní. Podľa štatistík sa s nejakou formou šikany stretlo takmer každé dieťa, pričom podľa rozsiahleho výskumu Ústavu informácií a prognóz školstva  (UIPŠ 2005) šikanovanie sa najčastejšie objavuje v škole (52,6 %). 

 

Tragédiou je, že niektorí mladí ľudia psychický tlak nezvládnu a  siahnu si na to najcennejšie, iným zas zostanú rany na duši po celý zvyšok života. Väčšine týchto tragédií však možno predchádzať. Musíme sa však zbaviť ľahostajnosti i  strachu hovoriť o veciach nahlas, pretože iba jasne pomenovaný problém je možné riešiť.
    Prevencia založená na vedomostiach je však zo všetkého najdôležitejšia, veď duševné zdravie má každý z nás iba jedno. Práve to bol dôvod na to, aby sa  v utorok 27. januára  2015  konala na ZŠ Ul. Karpatská  prednáška s policajtom na tému „Šikana  a kyberšikana - prevencia a následky“.  Počas pútavej besedy žiaci 3. a 4. ročníka a na ďalšej hodine žiaci 7. a 8.ročníka  získali veľa informácií na efektívne riešenie problémov súvisiacich so šikanovaním. Vedia, ako riešiť problémy, na koho sa môžu obrátiť v triede, medzi priateľmi, v domácom prostredí.  Za túto akciu chceme poďakovať kpt. Ing. Jaroslavovi Gburovi z Okresného riaditeľstva PZ Svidník. (Mgr. Liliana Hriceková, sociálny pedagóg, ZŠ Karpatská, Svidník)


Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.