Z DENNÍKA OBYČAJNEJ MATKY:  Komu niet rady, tomu niet rady

Janka Bauerová

 Mám kamošku. Popravde, nemám ich veľa, lebo radšej stavím na kvalitu ako kvantitu. Táto je najlepšia. Držíme spolu na ceste hore, na ceste dolu a nikto nikdy nie je sám. S elánom, či depkou, s chuťou na kávu, či víno, plnenú papriku v paradajkovej omáčke či klokaní steak.

 

Prežili sme spolu všeličo, vieme o sebe najtajnejšie z tajného. Keď mi je ťažko, vezmem knihu, ktorú som dostala od nej ako narodeninový darček a jej venovanie ma vždy nakopne: „Milovanej, vtipnej, inteligentnej a vždy originálnej mojej Janke!“ Ona mi to vie nielen napísať, vie to aj povedať. Vychváli všetko, čo uvarím, spôsob, ako sa starám o domácnosť, deti, dáva  mi pocit, že to, čo robím, robím dobre, dokonca najlepšie ako viem. Smeje sa na mojich vtipoch, počúva ma, lebo k slovu sa zvyčajne nedostane. Pozná moje chyby a nedostatky a aj tak ma má rada. Ja jej tie city opätujem. Poznáte ten pocit, keď niekto, koho máte radi a záleží vám na ňom, robí hlúposť za hlúposťou? A vy neviete, či sa len mlčky prizerať, alebo nabrať odvahu a ozvať sa? Ja volím B.

 

TREBA VZIAŤ DO RUKY KLIEŠTE A VYKONAŤ NÁPRAVU

 

Takže, moja drahá, viem že to budeš čítať. Raz som to už jednej z mojich známych napísala a keďže teba mám rada zo všetkých najviac, budem sa opakovať.

S tým tvojím chlapom je to ako s pokazeným zubom. Raz ťa bolí a raz nie. Hovoríš si, že to je fajn - lepšie je mať zub, i keď boľavý, ako nemať žiadny. No ja ti hovorím, že tých zubov máš viac, kvôli jednému sa ti svet nezrúti. Čím skôr sa toho zubu zbavíš, tým skôr ťa to prestane bolieť úplne. Jednoducho ho vytrhni, je jasné, že rana zostane, chvíľu potrvá, než to prebolí, ale časom sa zacelí tak, že ani nebudeš vedieť, že nejaká rana bola. A nielen, že máš viac zubov, ty môžeš tento starý a skazený nahradiť novým. A keďže "už ti lásko není 20 let, už ti není ani 25", už včera bolo neskoro vziať do ruky kliešte a vykonať nápravu. V rozprávke by mal zazvoniť zvonec a... Aby sa nestalo, že sa novej rozprávky s koncom - a bola svadba veliká a tri dni hrala muzika, mali detí ako smetí a boli šťastní až kým nepomreli - nikdy nedočkáme.

 

JANKA BAUEROVÁ


Autor: Janka Bauerová
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.