Metro zadarmo

 Vláda si kupuje priazeň voličov, hlavne staršej generácie, bezplatnou vlakovou dopravou. Čo na tom, že vlaky sú príšerne drahé, niekto to zaplatiť musí a bude to práve produktívna generácia, ktorá tento špás zaplatí dvojnásobne. Raz cez predražené lístky a druhý raz cez dane, z ktorých sa odlejú peniaze na náklady bezplatných vlakov pre dôchodcov a študentov. 

Teraz prišla vláda s niečím novým, čo už znie rozumnejšie. A to s polovičným cestovným pri dochádzaní do zamestnania. Tento návrh už znie o čosi logickejšie, aspoň je naviazaný na ľudí, ktorí vytvárajú HDP. 

Toľko bohumilé skutky. Jednou z kategórií, ktorá na ne dopláca, sú všetci obyvatelia Poddukliadnskeho regiónu. Za prácou tiež často dochádzajú, no autobusmi. Tie sú relatívne lacné, preto určite s cenou nadol nepôjdu, žiadne nové úľavy neposkytnú, ani ich vláda v tom nepodporí. Zvlášť po tom, čo im časť peňazí odčerpá bezplatná vlaková doprava pre určité skupiny ľudí. A tak pracujúci zo Svidníka, Stropkova a obcí budú platiť naďalej ako „mourovatí“,  a to aj pri  cestách do práce.

 

Bezplatná vlaková doprava má pre cestujúcich spod Dukly asi taký zmysel, ako bezplatné cestovné pre metro. Zľavy využijú presne rovnako. 

Róbert Majsner 


Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.