Zlodej kradol v obchode so zeleninou, peniaze nevzal

Majiteľovi obchodu s ovocím a zeleninou rozbili okno a ukradli víno aj tabak.

 Muž v obci neďaleko Giraltoviec sa vkradol do predajne ovocia a zeleniny v budove bývalého nákupného strediska. Prisvojil si cigarety a alkohol. Peniaze majiteľovi nevzal. 

 

Do obchodu s ovocím a zeleninou v obci Marhaň sa pred niekoľkými dňami v noci z nedele na pondelok vkradol zlodej. Majiteľovi predajne rozbil okno a vpadol dnu. „Išiel som ráno okolo siedmej do obchodu. Bolo šero a už od cesty som si všimol, že je vybité okno. Ihneď som zavolal políciu a čakal som. Vošiel som dnu, až keď prišli,“ spomína si na nepríjemnú udalosť majiteľ. Myslí si, že lupič zrejme vytrhol zo schodov dlaždicu a vhodil ju do okna alebo drevený kolík z plôtika, čím ho poobíjal. „Keď som zistil, že niečo zmizlo, policajti zavolali kolegov z kriminálky.“ Po ich príchode hľadali dôkazy. Prekvapilo ho, že chýbali stopy od krvi. „Ako môže byť diera v rozbitom okne, z ktorého trčia úlomky, taká úzka a niekto dokáže vliezť dnu a neporaniť sa? Zvláštne, že napriek tomu sa to niekomu podarilo. Vo vnútri sa našli i zápalky,“ diví sa mladý predajca. 

 

Majú už podozrivého

„Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Raslavice začal trestné stíhanie pre prečin krádeže, nakoľko bolo preukázané, že k tomuto skutku došlo,“ potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Migaľová. „Vyšetrovaním bolo taktiež zistené, že  neznámy páchateľ v obci Marhaň prišiel k jednej z predajní  v budove bývalého nákupného strediska, kde vošiel do tejto predajne cez okno, ktoré poškodil. Polícia už zistila totožnosť osoby, ktorá je podozrivá zo spáchania tohto trestného činu a sú v prípade vykonávané všetky potrebné procesné úkony.“  


Vzal tabak a alkohol, peňazí sa nedotkol

Obchodník priznal, že mu zmizlo väčšie množstvo vína a tabakových výrobkov.  Vo vnútorných priestoroch chýbali aj nealkoholické nápoje, káva, cukrovinky, ryža či cestoviny.  Paradoxom je, že peniaze zlodeja nelákali. „Z mincovníka nič nevzali. Ani peňazí z pokladne, určených na ranný vklad, sa našťastie nedotkli,“ prezradil. „Páchateľ svojím konaním spôsobil majiteľovi škodu  krádežou tovaru vo výške  takmer 170 eur a škodu na poškodení zariadenia  vo výške  60 eur,“ dodáva Migaľová. 

 

MARTINA CIGĽÁROVÁ


Autor: Cigľárová
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.