Rímskokatolícky kňaz Peter Gombita beží z Košíc do Ríma

Rímskokatolíckeho kňaza Petra Gombitu môžu ľudia podporiť darcovskou sms. Peniaze pôjdu chudobným.

Niekdajšieho farára rímskokatolíckej farnosti Božského srdca vo Svidníku poznajú mnohí Svidníčania ako zanieteného bežca. Nechýbal ani na tohtoročnom Dukelskom behu mieru. V týchto dňoch sa však vydal do Ríma. Chce tým poukázať na problém chudoby. Dodajme, že Peter Gombita pôsobí ako riaditeľ útulku pre bezdomovcov Oáza – nádej pre nový život, n.o. v Bernátovciach pri Košiciach.

Približne 1550 km dlhú trasu z Košíc do Ríma chce Peter Gombita zdolať za 50 dní. Ako sám povedal, chce takto upozorniť na problém chudoby a poukázať na to, že aktívnym športom je možné pomôcť ľuďom, ktorí žijú v chudobe.

Po tom, ako vyrazil z centra Košíc, symbolickým okruhom Peter Gombita pokračoval smerom na Košice –  Šacu  a Moldavu nad Bodvou. Odštartoval tým akciu, ktorá vznikla ako spojenie Európskeho mesta športu Košice 2016 a Svätého roku Božieho milosrdenstva.

„Keďže som aktívny bežec a v roku 2014 som spolu s naším klientom, bezdomovcom  Ladislavom Bodnárom bežal z Ašu do Svidníka  a v náväznosti na týchto 24 maratónov sme sa zapojili aj do MMM 2014, rád by som v tomto roku bežal z Košíc do Ríma - každý deň jeden maratón a takto upozornil na problém chudoby a podporil myšlienku, že aktívnym športom môžeme pomôcť menej šťastným spoluobčanom,“ povedal Gombita.

Ako dodal, bežať bude v tričku s nápisom „Pomôžte chudobným“. Neskôr by sa k nemu mal pridať Ladislav Bodnár, ktorý pre zranenie nemohol začať z Košíc. Okrem fyzickej prípravy sa na túto dlhú cestu pripravoval i modlitbou. Petra Gombitu a prostredníctvom neho ľudí, ktorí to najviac potrebujú, môžu ľudia podporiť darcovskou sms správou.

                                                                                 (red)

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.