Profesorku zo ZŠ Komenského ocenil prezident Andrej Kiska

Na celoštátnom kole súťaže o najobľúbenejšieho učiteľa Zlatý Amos mala zastúpenie aj Základná škola Komenského 307/22 vo Svidníku. Základnú školu reprezentovala PaedDr. Viera Cahajlová, ktorá sa 7. novembra 2017 zúčastnila slávnostného prijatia u prezidenta SR Andreja Kisku. Prostredníctvom prijatých pedagógov sa pán prezident poďakoval ďalším desiatkam obetavých, fantastických učiteľov, ktorí odovzdávajú svojej práci všetko.

Prezident ocenil náročnú prácu pedagógov, ktorí nielen vzdelávajú, ale zároveň ovplyvňujú život a rozvoj detí aj po morálnej stránke. „Svojou osobnosťou a prístupom k žiakom, žiakom so sociálne slabších skupín dokážu ukázať, ako sa k sebe správať navzájom. V tom je učiteľské povolanie unikátne“, zdôraznil pán prezident. „Som veľmi rád, že tu môžem opäť prijať najlepších z najlepších. Celému Slovensku opakujem, že to, aké máme školstvo, tak bude vyzerať naša krajina. Školstvo, to ste v prvom rade vy – učitelia“. Týmito slovami privítal učiteľov v Grasalkovičovom paláci prezident SR.

Prostredníctvom prijatých pedagógov sa pán prezident poďakoval ďalším desiatkam obetavých, fantastických učiteľov, ktorí odovzdávajú svojej práci všetko.

(red)

Autor: redkacia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.