Volejbalová Slávia vo finále SP

V dňoch 2. – 4. februára 2018 sa v Prievidzi uskutočnil jubilejný 20. ročník Slovenského pohára (SP) volejbalistiek a volejbalis­tov. Jeho víťazi okrem miesten­ky v pohárovej Európe v sezóne 2018/19 získali aj prémiu 2 500 eur, zdolaní finalisti si prilepšili o 1 500 a semifinalisti o 500 eur.

V piatkovom štvrťfinále si volej­balisti TJ Slávia Svidník zmerali sily s TJ Spartak Myjava, v dru­hom štvrťfinále sa vo východ­niarskom derby stretli Prešov s Košicami. Prvé dva sety súboja Svidníka a Myjavy boli navlas rovnaké a skončili aj rovnakým výsledkom. Do polovice setov to bolo vyrovnané, v koncov­kách boli úspešnejší Svidníčania. Naši volejbalisti dominovali aj v treťom sete, dobre podávali i brá­nili. Pre webovú stránku Sloven­skej volejbalovej federácie tréner Slávie Peter Tholt povedal: "V prvom rade by som rád pochválil svoje družstvo za koncentrovaný a zodpovedný prístup k zápasu. Myslím, že to aj rozhodlo v kon­covkách. Vedeli sme, že Myjava bude nepríjemný súper, ale hráči sa od začiatku koncentrovali a hlavne dobre bránili. Tešíme sa na zajtrajšie semifinále."

V druhom štvrťfinálovom súboji boli lepší Košičania, ktorí s ob­hajcom trofeje nestratili ani set.

Výsledok Štrvťfinále

TJ Slávia Svidník - TJ Spartak Myjava 3:0 (21, 21, 19)

Zostava Svidníka: Matušovský 7, J. Hriňák 2, Ciupa 12, Majcher 6, Pietrzak 10, Lux 14, libero Ka­lužný.

V sobotňajšom semifinálovom súboji sa Slávia stretla s aktuál­nym majstrom Slovenska z Nitry, s ktorým presne pred týždňom vo štvrtom kole nadstavbovej časti extraligy na domácej palubovke prehrala 1:3. V druhom semifiná­le sa stretla Prievidza s Košicami, favorizovaní domáci nestratili ani set a budú finálovými súpermi prekvapením turnaja spod Dukly.

Prvý set mal od začiatku v rukách Svidník, ktorý dobre bránil v poli a v útoku sa presadzoval dobre hrajúci Lux. Do koncovky išli východniari so štvorbodovým ná­skom a hoci Nitra znížila z 20:24 na 22:24, Svidníčanov to nevy­strašilo a prvé dejstvo uchmatli v pomere 25:22. V druhom dejstve Nitra zlepšila svoju hru, darilo sa na poste univerzála Kostolánimu a úradujúci majster viedol 13:11. Svidník však pridal na servise a otočil na 16:15 vo svoj prospech. Pred koncovkou dal eso Lux, Nitra spravila technickú chybu a Svidník viedol 21:19. Záver setu Svidník zvládol, zaklincoval ho blokom Ciupa a Slávia vyhrala 25:21. Svidník nepoľavil v dobrej hre, dominoval aj v treťom sete a napokon si zaslúžene vybojoval postup do finále, čo sa mu podari­lo prvýkrát v klubovej histórii. Za najlepšieho hráča Svidníka bol vyhlásený Marcel Lux.

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Podali sme dnes výborný vý­kon, dobre sme načasovali for­mu. To finále si chlapci zaslúžili, pre Svidník je to vynikajúce, že sme sa dostali tak ďaleko. Liga a družstvá sú silné a ja môžem svojim hráčom len zagratulovať k tomuto úspechu a tešíme sa na zajtra.“

Jakub Hriňák, nahrávač Svid­níka: „Celú sezónu sme hrali s Nitrou vyrovnanú partiu, ale sem-tam sme to pokazili v kon­covkách. Povedali sme si, že nemáme čo stratiť, treba hrať od­vážne a naplno. Do každej lopty sme išli na sto percent, chlapci to na kolíkoch trieskali hlava-ne­hlava, riskovali sme aj na servi­se, ktorý nám išiel a tešíme sa z víťazstva. Sme neskutočne dob­rá partia nielen na ihrisku, ale aj mimo neho a možno aj za tým je tajomstvo úspechu. Máme aj vý­padky, ale chvalabohu sa to zatiaľ tu, na finálovom turnaji v Prievid­zi, neprejavuje. Tešíme sa na finá­le, ako správny východniar držím v druhom semifinále Košiciam, o to viac, že mi tam hrá bratranec Maroš Kasperkevič.“

Výsledok Semifinále

VKP Bystrina SPU Nitra - TJ Slávia Svidník 0:3 (-22, -21, -18)

Zostava Svidníka: Matušovský 6, J. Hriňák 2, Ciupa 15, Majcher 3, Pietrzak 16, Lux 18, liberá Ka­lužný a S. Paňko.

V nedeľu 4. februára 20. ročník Slovenského pohára volejbalis­tiek a volejbalistov vyvrcholil finálovými stretnutiami. O 17. 30 hod. si to o cennú trofej rozdali domáci VK Prievidza a azda naj­väčšie prekvapenie trojdňového turnaja TJ Slávia Svidník. Tento súboj ešte v čase našej uzávierky nebol ukončený a tak informácie o jeho priebehu i výsledku prine­sieme o týždeň.

Zdroj: www.svf.sk, -bar-

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.