Šach: Pozvánka na stolnotenisové stretnutie druhej a štvrtej ligy. Školský športový klub Centrál Spojená škola Svidník

 

 


Domáci v zápase 7.kola tretej ligy družstiev jasne dominovali a po­tvrdili úlohu favorita. Súperom sa podarilo uhrať iba 3 remízy, keď naši hráči lepšie pozície vypustili. Po remíze Eduarda Paňka st. na druhej šachovnici nasledovalo ví­ťazstvo Andreja Mikulu na osmič­ke. Súpera od začiatku dostal do väzieb z ktorých získal materiálnu výhodu aj matový útok. Výbornú partiu predviedol aj Matúš Koto­ra, ktorý súpera uzavrel a taktic­kými obratmi získal rozhodujúci materiál. Podobne lepšiu pozíciu dosiahol už v otvorení Jozef Hli­vjak. Postupne krok za krokom stupňoval svoju výhodu až do ví­ťazného konca. Nasledovali dve remízy, keď Samuel Sakalík aj Mário Haško nevyužili možnosť

premeniť výhodu na víťazstvo. Ďalší víťazný bod na naše konto pripísal Juraj Lažo. V otvorení získal dôležitú pozičnú prevahu, ktorú úspešne realizoval. Zápas uzatváral na prvej šachovnici v zaujímavej a obojstranne ostrej partii Eduard Paňko ml. Aj keď v lepšej pozícii zaváhal podobne sa to podarilo aj súperovi a tak nako­niec bod zostal doma.

Liga mládeže Spiša

Naše mladé nádeje boli v sobotu 3.2. získavať ďalšie skúsenosti na turnaji Grand Prix mládeže do 14 rokov v Poprade. 72 detí bojovalo o body do základnej časti súťaže. Zároveň si mohli vyskúšať a otes­tovať nové vedomosti. V kategórii dievčat do 8 rokov druhú priečku vybojovala Eva Polačková. V ka­tegórii do 11 rokov súťažil Adam Kasarda. V tejto kategórii je však veľa skúsenejších hráčov a pre Adama to bolo hlavne o tých no­vých skúsenostiach na šachovom poli.

Šachový klub sa uchádza o Vašu podporu prostredníctvom 2% z dane, ktoré nám umožňujú reali­zovať naše aktivity a reprezento­vať región Stropkov aj Svidník. Potrebné údaje nájdete na našej webovej stránke. Ďakujeme.

Akcie:

10.02. Cezhraničná liga, Bardejov

11.02. Tretia liga, Slávia PU Pre­šov - ŠK Stropkov+Svidník

Kompletné informácie nájdete na www.stropkov-svidnik.chess.sk

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.