Prípravný futbal

Svidníčania už po druhýkrát v tejto príprave neodohrali naplánované stretnutie z dôvodu chrípkového ochorenia väčšiny hráčov. A tak do neďalekej poľskej Dukly v sobotu nevycestovali.

Giraltovčania sa mali v sobotu predstaviť vo Vranove v ďalšom prípravnom stretnutí. Žiaľ, so zod­povednými funkcionármi klubu sa nám napriek snahe nepodarilo skontaktovať, údajne hráči Slova­na do Vranova nevycestovali. Z akého dôvodu, to sa nám nepoda­rilo zistiť.

Stropkovčania počas uplynulé­ho týždňa odohrali dve prípravné stretnutia. V stredu sa predstavili na novej umelej tráve u druholigis­tu v Trebišove, v sobotu si v prí­pravnej odvete opäť zmerali sily so štvrtoligovými Kračúnovcami. V Trebišove po vyrovnaní na 1:1 ne­zvládli záver zápasu, keď v drese domácich sa strelecky presadil aj bývalý najlepší strelec najvyššej slovenskej futbalovej súťaže a bý­valý slovenský reprezentant Ján Novák. V sobotňajšom stretnutí sa Stropkovčanom viac darilo strelec­ky, hoci inkasovali ako prví. No aj napriek tomu súperovi vrátili pre­hru z prvého vzájomného zápasu.

Výsledky

Trebišov – Stropkov 4:1 (1:0), gól Varga

Zostava Stropkova: Prysiazhni­uk – Petrišin, Poľák, Pavlík, Čur­lík – Danko, Vaško, Jakubčo, M. Polaščík – Varga, Špilár, striedali Majerník - Bunda, Jaselský, Veselý

Stropkov – Kračúnovce 6:2 (1:1), góly Špilár a Danko po 2, Varga, Bunda – Dzurjuv (z 11 m), Breja

Zostava Stropkova: Prysiazhniuk – Petrišin, Burcák, Pavlík, Čur­lík – Bunda, Vaško, Jakubčo, M. Polaščík – Varga, Špilár, striedali Danko, E. Tabiš, Jaselský, Veselý

Zostava Kračúnoviec: Štefanik – Dzurjuv, Varga, Lukáč, Kočiš – Ungvarský, Nazarej, J. Peržel, Šima – Lechman, Šoltýs, striedali O. Vertaľ – V. Vertaľ, Gdovin, Ban­džák, Breja, Havrila, Jurko

V nedeľu 25. februára by sa mal 1. FK Svidník predstaviť na umelej tráve v Bardejove. Ich súperom by mali byť futbalisti z Čirča, ktorí sú na čele tabuľky v jednej zo skupín piatej ligy. Začiatok zápasu je plá­novaný na 16. hodinu.

Podľa rozpisu prípravných stret­nutí na umelej tráve v Stropkove by mali Giraltovčania v nedeľu 25. februára predpoludním odo­hrať v Stropkove prípravný zápas s Liptovským Hrádkom. Ten však oficiálne od zástupcov Slovana po­tvrdený nemáme.

Stropkovčania sa v sobotu 24. fe­bruára stretnú na domácej umelej tráve s účastníkom III. ligy Stred Liptovským Hrádkom. Začiatok zápasu je o 9.40 hod.

Kračúnovčania ďalší prípravný zá­pas odohrajú v sobotu 24. februára na umelej tráve v Starej Ľubovni s domácimi futbalistami.

 

-bar-

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.