Urobili až príliš veľa chýb

Po prehre vo finále Slovenského pohára sa Svidníčania opäť predstavili na palubovke víťaza nadstavbovej súťa­že v skupine o 1. – 4. miesto. Prievidžania vyhrali aj v poslednom stretnutí nadstavbovej časti a tak zaknihovali deviaty extraligový triumf za sebou.

Posledný zápas už nič pre oba tímy nemohol zmeniť a bolo poznať, že sa už viac myslí na play-off. Do­máci tréner nechal odpočívať troch hráčov, ale domáci aj tak vyhrali prvý set po jednoznačnom prie­behu na 17 bodov. Podobný prie­beh mal aj druhý set, až v treťom sa Svidníčania prebrali a do stavu 13:13 vyhrávali. Domáci pridali a set a zápas doviedli do víťazného konca. Svidníčania tak v nadstav­bovej časti nevyhrali ani jedno zo šiestich stretnutí a už vo štvrtok 22. februára ich čaká prvý súboj v play-off na domácej palubovke s Košičanmi.

Peter Tholt, tréner Svidníka: "My sme ešte včera mali ťažkú posil­ňovňu a neočakával som preto veľký výkon. Mrzelo ma však, že sme robili príliš veľa chýb, ktoré by sme nemali robiť. Na play-off to musí byť omnoho lepší výkon. Celkovo slabší dnešný výkon ale beriem na seba."