Návšteva z Ruska ocenila uchovávanie pamiatky hrdinov II. svetovej vojny

: Mesto Svidník bolo v piatok 6. apríla poctené návštevou delegácie z Ruskej organizácie veteránov

Mesto Svidník hostilo v piatok vzácnu delegáciu veteránov z ruskej organizácie. Stretnutie sa nieslo v znamení dobrých vzťahov medzi Slovenskom a Ruskom, reč bola i o prípadných investíciách. Cieľom boli spomienky na historické míľniky našej histórie ne jednej strane a rovnako tak predstavenie podnikateľských aktivít v našom meste na strane druhej. Ruská strana vyjadrila obrovskú vďaku za uchovávanie pamiatky hrdinov z II. svetovej vojny.

Mesto Svidník bolo v piatok 6. apríla poctené návštevou delegácie z Ruskej organizácie veteránov v zastúpení major generál Vladimir Ivanovich Romanenko, plukovník Dmitriy Babyichuk a Atašé Ruského veľvyslanectva na Slovensku Elena Epishina. Delegáciu odprevádzali tajomník a predseda organizačného oddelenia ÚR SZPB a predseda a tajomník Oblastného výboru SZPB vo Svidníku. Primátor mesta Svidník Ján Holodňák hostí oboznámil s históriou nášho mesta i kraja, oboznámil hostí s demografickým zložením obyvateľstva, predstavil podnikateľské aktivity v našom meste a vyjadril veľký záujem o pritiahnutie investora do nášho kraja. Hovoril tiež o uchovávaní spomienok na KDO i o oslobodení nášho mesta v roku 1945. Primátor Holodňák na záver svojho vystúpenia dodal, že sloboda nie je samozrejmá a treba o ňu bojovať.

VĎAČNOSŤ ZA UCHOVÁVANIE PAMIATKY HRDINOV NA PRVOM MIESTE

Medzi prítomnými si vzal slovo aj generál Romanenko či plukovník Babyichuk, ktorí hovorili o vzájomných vzťahoch medzi Slovenskom a Ruskom a o vážení si predkov, ktorí nám pomohli žiť v slobodnej zemi. Slová vďaky za stretnutie na pôde MsÚ vyjadril aj tajomník SZPB Viliam Longauer, ktorý mimoriadne ocenil ústretovosť a láskavosť primátora Holodňáka a vyjadril obrovskú vďaku za pomoc pri uchovávaní pamiatky hrdinov z II. svetovej vojny. V závere stretnutia si prevzal primátor Holodňák z rúk generála dar v podobe pamätného taniera a bola mu pripnutá pamätná medaila organizácie veteránov z Ruska.  Do pamätnej knihy mesta Svidník napísal venovanie generál Ramanenko a podpísali sa všetci členovia delegácie. (KT)

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.