V repre aj traja Svidníčania

Vo štvrtok minulého týždňa tré­neri slovenskej volejbalovej re­prezentácie do 18 rokov oznámili konečnú dvanásťčlennú nomi­náciu na majstrovstvá Európy, ktoré prebehnú v dňoch 7. až 15. apríla v slovenskom Púchove a českom Zlíne. V týchto mes­tách sa v dvoch 6-členných zák­ladných skupinách, prví dvaja zo skupín postúpia do semifinále, tretie a štvrté tímy budú hrať o 5. – 8. miesto, poslední dvaja v sku­pinách na majstrovstvách končia.

Slovenskú republiku na tomto podujatí budú reprezentovať aj traja hráči TJ Slávia Svidník – smečiar Matúš Suchanič, ktorý je aj kapitánom slovenského výbe­ru, blokár Daniel Šellong a libero Radovan Vitko.

Slovenskí reprezentanti budú hrať v Púchove a v sobotu v pr­vom zápase prehrali s favori­zovaným Ruskom 0:3 (-23, -17, -12). V nedeľu o 17.30 hod. ich súperom bolo Francúzsko. Ďal­šími súpermi Slovákov v skupi­ne budú Ukrajina (9. 4. o 17.30 hod.), Belgicko (11. 4. o 17.30 hod.) a Taliansko (12. 4. o 20.00 hod.). V sobotu sú v Zlíne na programe najprv súboje o 5. – 8. miesto a po nich semifinále. Zápasy o konečné umiestnenie na majstrovstvách Európy budú v nedeľu 15. apríla.

-bar-

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.