V druhom derby úspešnejší

V Edymax volejbalovej extralige mužov bolo v sobotu na programe kompletné 3. kolo. Darilo sa hosťom, ktorí vyhrali štyri z piatich zápasov.

V šlágri kola vo svojom druhom východniarskom derby triumfoval Svidník na palubovke Košíc 3:1 a pripísal si druhé víťazstvo v sezóne. Po tesnej prehre v Prešove, keď Slávia vyhrávala na sety už 0:2, tentoraz dokázala otočiť vývoj zápasu a po prehratom prvom sete už v ďalších troch bola úspešnejšia najmä v záveroch setov. Košice tak utrpeli prvú prehru. Domáci volejbalisti vyhrali prvý set 25:23, keď zvládli lepšie koncovku, ale v ďalšom priebehu mali navrch hostia a odniesli si z metropoly východu cenné tri body. Najviac bodujúcim hráčom zápasu sa stal poľský univerzál Svidníka

Lukasz Pietrzak, ktorý si pripísal 25 bodov. Za najlepšieho hráča stretnutia bol vyhlásený Svidníčan Michal Ščerba.

Tréner Slávie Peter Tholt pre webovú stránku Slovenskej volejbalovej federácie o stretnutí povedal: „Gratulujem chalanom k víťazstvu, dnes sme v ťažkých situáciách hrali veľmi umne a myslím si že to bolo také kvalitné východniarske derby so všetkým čo k tomu patrí.“