Zahrala si aj omladina

Volejbalová extraliga mužov počas uplynulého víkendu pokračovala svojim štvrtým kolom. Súperom svidníckej Slávie boli mladíci z Centra olympijskej prípravy Trenčín.

V úvode prvého setu domáci favorit získal hneď prvé tri lopty, no hostia postupne jeho náskok znížili až na rozdiel bodu – 8:7. No to bolo z ich strany najbližšie priblíženie sa k náskoku súpera, Ten ho mal najvyšší za stavu 24:18 a čakalo sa na setbal. Trenčianski mladíci však štyri setbaly odvrátili a o ďalšie zdramatizovanie setu sa pripravili dlhým podaním až do autu pri piatom domácom pokuse o záverečný bod prvého setu. V druhom sete sa súperi o každý bod ťahali až do stavu 6:6. Následne hostia opäť pokazili podanie a pri servise legionára Ciupu získali domáci štvorbodové vedenie. Trenčania sa ešte dotiahli na dvojbodovú stratu (15:13), ale záver setu už bol plne v réžii Svidníčanov. Tí využili tentoraz svoj tretí setbal, keď podanie súpera skončilo v sieti. Tretí set už mali jednoznačne vo svojich rukách domáci volejbalisti. Za stavu 1:1 prišiel na podanie Hriňák a Slávia získala v sérii jedenásť bodov. Pri tomto „predstavení“ zaznamenal domáci kapitán sedem es, celkovo získal deväť bodov a stal sa najlepším hráčom stretnutia. V závere setu i celého zápasu dal domáci tréner príležitosť i svidníckej omladine, keď na palubovke už boli zo základnej zostavy iba Paňko a Ščerba.

Tréner Peter Tholt stretnutie zhodnotil v krátkosti takto: „V stretnutí sme sa pomalšie rozbiehali a začiatok z našej strany nebol ideálny. No zvýšením koncentrácie a zlepšeným servisom od druhého setu sme už mali vývoj zápasu pevne v rukách.“ A čo očakáva od tohto týždňových dvoch stretnutí?

„Štvrtok nastúpime u nováčika v Komárne, ktorý sa pred súťažou posilnil. Bude to ťažký zápas, rovnako ako aj sobotňajší súboj na palubovke úradujúceho majstra v Prievidzi. Verím, že keď sa budeme držať našej hry privezieme si víťazstvá i body. Tomuto prispôsobíme aj tréningový proces v najbližších dňoch.“ Edymax extraliga mužov – 4. kolo TJ Slávia Svidník – COP Trenčín 3:0 (22, 17, 9)

Zostava Svidníka: Matušovský 5, J. Hriňák 9, Ščerba 8, Majcher 7, Pietrzak 8, Ciupa 7, libero Paňko (Šellong 1, Oleárnik, Markovič 2, Suchanič 1, R. Vitko)