Gymnazisti už rok súčasťou dobrovoľníckeho centra Krajší deň

Stalo sa to presne pred rokom. Začiatkom školského roka 2018/2019 sme sa  ako škola - Gymnázium duklianskych hrdinov vo Svidníku - stali súčasťou novovznikajúceho projektu Nemocnice Svet zdravia v našom meste.

Koordinátorka projektu Ivana Vojtašeková, spolu s pani námestníčkou Danou Kopčovou, nám predstavili dobrovoľnícke centrum, ktoré malo začať fungovať aj u nás. Keďže sme spĺňali základné podmienky dobrovoľníka, teda vlastnosti ako empatickosť, komunikatívnosť, chuť robiť niečo navyše, ale zároveň sme mali 17 a viac rokov, rozhodli sme sa zapojiť do tejto akcie. Za rok fungovania dobrovoľníckeho centra sme sa stretli s desiatkami pacientov. Veľa práce, ale skúsenosť pre nás.

Ako človek - študent - môže poskytnúť POMOC niekomu inému? My máme len 17 – 18 rokov, ale vieme, že aj podať pohár vody, prehovoriť s niekým, poprechádzať sa po oddelení, pomôcť niekomu pri iných činnostiach, nehovoriac o tom, ak nás požiadajú aj napísať sms, stále sme im „po ruke“. Keďže sme žiakmi školy, ktorá nesie veľmi dobré meno v našom meste , okrese, ale aj kraji, vieme, že odovzdávame kúsok z nás. Snažíme sa im odovzdať kúsok z nás. Na oplátku sme z našej nemocnice stále vždy odchádzali a odchádzame  s úsmevom a na naše prekvapenie aj nabití pozitívnou energiou. Našou úlohou je a bude navštevovať nielen tých najmladších, s ktorými si radi zahráme rôzne hry, niečo si  nakreslíme,  ale naopak aj tých najstarších. Úsmev na tváričkách malých detí je úžasný... A čo starší pacienti? Vždy sme sa stretli s radosťou a konštatovaním, že sme im spríjemnili často ťažké chvíle strávené bez rodiny. Nám to na oplátku prinieslo rôzne rady do života, úsmev na perách. Naše dobrovoľnícke aktivity podporovali a veríme, že budú podporovať naši učitelia, vedenie školy. Do ďalších rokov prajeme dobrovoľníckemu centru hlavne veľa pracovitých dobrovoľníkov a množstvo vydarených akcií.

 

Dobrovoľníci, študenti GDH vo Svidníku

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.