Svidnícki poslanci sa vzdali svojich odmien

Mestskí poslanci sa vzdali odmien, ktoré dostávajú v rámci svojej odmeny z mestskej kasy. S týmto návrhom prišiel poslanec Matúš Majda v rámci poslaneckého klubu Pre Svidník. Tvoria ho Peter Breznoščák, Michal Goriščák, Ján Hirčko, Michal Iľkanin, Vladimír Kaliňák, Matúš Majda, Jozef Poperník, Vladimír Žak a Martin Ždiňák.

Všetci poslanci sa vzdali odmien do konca roka. Odmena sa stiahla i hlavnému kontrolórovi. Do rozpravy k tomuto bodu rokovania sa zapojilo niekoľko poslancov, medzi nimi aj Ján Vook. „Myslím si, že táto situácia, ktorá hýbe svetom, je vážna. Bolo by však možno vhodné, ak by sme doplnili tento návrh aj o vzdanie sa financií u pani primátorky, keďže má za výkon svojej funkcie taktiež istú čiastku,“ vyjadril svoj názor.  Na to mu zástupca primátorky, Michal Goriščák, odpovedal, že primátorka M. Ivančová vykonáva svoju funkciu za základný plat bez akéhokoľvek navýšenia, takže a jej nedá z čoho zobrať. „Aj ja som za návrh poslanca Majdu, pretože situácia, ktorá nastala vo svete, Svidník nevnímajúc, je veľmi vážna. Evidujeme výpadok na podielových daniach, čiže každá koruna je dobrá,“ doplnil Goriščák.

Poslanec Adrian Labun sa na predkladateľa návrhu, Matúša Majdu, obrátil s otázkou, o akú odmenu hlavného kontrolóra ide. „Hlavnému kontrolórovi, I. Saganovi, bola schválená odmena ešte v roku 2016. K zákonom pridelenej mzde bolo navrhnuté a schválené 30% navýšenie,“ vysvetlil. Odmena hlavného kontrolóra činí mesačnú odmenu v sume 596 eur.

Všetci prítomní poslanci súhlasili s týmto návrhom s tým, že poslanec Peter Pilip sa svojich odmien vzdal písomne už pred niekoľkými týždňami.

-pk-

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.