STROPKOVSKÝ PARK ZVIERAT SA TEŠÍ NÁVŠTEVNOSTI. NEZABÚDAJÚ VŠAK ANI NA DODRŽIAVANIE NARIADENÍ.

Brány Parku zvierat v Stropkove, ktorý navštevuje aj mnoho Svidníčanov, sa znovuotvorili 11. mája 2020. Vstupné ostáva nezmenené – 1,50 € (dospelí), 1 € (deti do troch rokov) a pre skalných návštevníkov je tiež možnosť zakúpenia rodinných vstupeniek. Sezóna by mala trvať do konca októbra. Postupne sa bude meniť zameranie Parku zvierat

Od vedúceho Parku zvierat, Kamila Soóša, sme sa dozvedeli, že pred nadchádzajúcou sezónou sa zamerali hlavne na rozsiahlejšie rekonštrukcie starých voliér. „Kvôli legislatíve sme tiež nútení prehodnotiť držanie niektorých zvierat, hlavne šeliem, a preto by sme postupne chceli zmeniť aj zameranie Parku. V tomto roku budú novinkou exotické vtáky, pribudli alexandre čínske a malé, mníchy šedé, papagáje kráľovské a spevavé. Do budúcnosti uvažujeme nad chovom veľkých papagájov ara,“ priblížil a dodal, že v stropkovskom Parku zvierat sa aktuálne nachádza viac ako 30 druhov zvierat od vtákov, plazov, hlodavcov až po primáty, ktoré by sa v najbližšej budúcnosti mali takisto dočkať nových voliér.

Zaujímalo nás, aké obmedzenia musel prijať stropkovský Park zvierať kvôli aktuálnej epidémii. „Až do odvolania bude Park otvorený s viacerými obmedzeniami. Nebude sprístupnené detské ihrisko a zatvorené bude aj vivárium. Do areálu budú môcť vstúpiť iba návštevníci s rúškom alebo inou vhodnou pokrývkou zakrývajúcou nos a ústa. Dezinfekčné prostriedky budú návštevníkom k dispozícii pri vstupe do Parku i na toaletách, ktoré budeme častejšie dezinfikovať. Apelovať budeme aj na disciplinovanosť návštevníkov, aby sa zbytočne nezhlukovali a dodržiavali minimálne dvojmetrové odstupy. Park zvierat bude otvorený denne od 10.00 do 17.00 hod., počas letných mesiacov do 18.00 hod,“ prezradil.

V závere sme sa dozvedeli, že napriek šíriacemu sa koronavírusu je návštevnosť tohto zariadenia veľmi dobrá. „Samozrejme, grom boli u nás v mesiacoch máj – jún školy, ktoré sú momentálne zatvorené. Ale napriek tomu nás v týchto dňoch navštevuje dosť veľa ľudí, z čoho sme milo prekvapení,“ povedal v závere.

-pk-

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.