Obyvatelia z ulice Sov. hrdinov si na parkovisko budú musieť ešte počkať

Občania z bytového domu na ul. Sov. hrdinov 372 oproti bývalej priemyslovke podľa slov poslanca MsZ J. Vooka niekoľkokrát doslovne prosili vedenie mesta, aby im bolo zrealizované parkovisko, pretože automobily chodia po trávniku. Aké riešenie ponúka mesto?

„Môžem pripomenúť, že tak ako mi predsedníčka bytového spoločenstva povedala, stretnutie, ktorého sa zúčastnila aj primátorka, sa konalo už minulého roku. Vtedy sa riešil odpad a tiež parkovisko, ktoré tam je veľmi potrebné. Rieši sa to už veľmi dlho a doteraz to vyriešené nie je, pričom nejde o veľkú sumu, aby sme sa nad tým museli až toľko zamýšľať,“ myslí si mestský poslanec Ján Vook.

„Parkovisko na ul. Sov. hrdinov bolo v programe na tento rok, ale pri výpadku financií tohto roku, sme skresali investície na nutné minimum a havarijné stavy. Navrhujem, aby sme všetky investície, ktoré sme tohto roku nemohli z finančných dôvodov vykonať, presunuli do budúceho roku a nejakým iným spôsobom financovali,“ reagovala primátorka Marcela Ivančová, ktorá navrhuje presunúť nezrealizované projekty z roku 2020 do spoločného balíka s novými plánovanými investičnými akciami.

„Takže v tomto roku urobiť nutné havarijné stavy a budúci rok investície presunúť a zlúčiť s investíciami, ktoré sú naplánované na budúci rok,“ dodala.

 

PRIMÁTORKA ŽIADA OBČANOV O TRPEZLIVOSŤ

 

Ako ďalej primátorka uviedla, pripravený je poslanecký návrh rekonštrukcie a úpravy ciest a komunikácií ako aj výstavba nových parkovísk. „Naplánovali sme to, návrh budeme dodržiavať. Naozaj žiadam občanov na ul. Sov. hrdinov o chvíľu strpenia. Parkovisko na spomínanej ulici zaradíme do najbližšieho možného termínu do plánu výstavby,“ prisľúbila.

Téma rekonštrukcie miestnych komunikácií a chodníkov zaujímala aj poslankyňu Sivákovú. Konkrétne chodník na ul. Sov. hrdinov pri čerpacej stanici. Ako poslankyňa uviedla, obyvatelia priľahlých rodinných domov, musia využívať cestu namiesto chodníka, aby sa dostali do svojich domov. Poukazovala pritom na schválený návrh plánu miestnych komunikácii a chodníkov zo septembra minulého roka, v ktorom boli zahrnuté rekonštrukcie a opravy na rok 2019 a 2020 a o ktorom hovorila aj samotná primátorka, pričom niektoré boli určené na riadne verejné obstarávanie a niektoré boli vyčlenené na realizáciu Technickými službami mesta Svidník.

„Všimla som si, že mesto vyhlásilo pred pár dňami verejné obstarávanie na niektoré z nich, pri niektorých zase projektové dokumentácie. Tento chodník na ul. Sov. hrdinov sme vlani zaradili do plánu na tento rok a videla som, že naň bola objednaná projektová dokumentácia,“ povedala poslankyňa Katarína Siváková.

 

OKRESANÝ ROZPOČET V DÔSLEDKU KORONAKRÍZY

 

„Zo zjavných dôvodov sme si zúžili priestor na rekonštrukcie chodníkov na 150 tis. eur v tomto roku. Niektoré budú vykonávať Technické služby. Chodník pri moste bol prvý, potom bude nasledovať chodník na ul. Partizánska, ktorý je v dezolátnom stave,“ ozrejmila primátorka Ivančová a dodala, že rekonštrukcie chodníkov v spomínaných lokalitách sú schopné vykonať Technické služby.

„Momentálne je vypísané verejné obstarávanie na tri chodníky. Pri ostatných uvidíme čo ukáže vysúťažená cena. Je mi veľmi ľúto, že občania ulice Sov. hrdinov už desať rokov nemajú svoj chodník. Ak to nevyjde tento rok, budúci rok skúsiť nejaké alternatívne financovanie, aby sme urobili väčší kus týchto rekonštrukčných prác, ktoré sme mali naplánované tohto roku. Keď sme si dali vypracovať projektové dokumentácie, hýbali sme sa niekde nad 300 tis. eur. V tomto roku by to teda mesto neunieslo,“ skonštatovala primátorka Ivančová.

 

-re-

Autor: redakcia
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Nenašli sa žiadne komentáre.