Slovenský pohár vo volejbale žiakov.

V uplynulú sobotu sa uskutočnilo 1.kolo Slovenského pohára vo volejbale starších žiakov. Usporiadateľom prvého turnaja sa stalo družstvo VK Slávia Svidník. Turnaja sa zúčastnili tieto družstvá:VK Chemes Humenné "A",VK Chemes Humenné "B",VKM Stará Ľubovňa, VK Slávia Svidník. Hralo sa systémom každý s každým na dva víťazné sety. Prvé dve družstvá po odohratí obidvoch turnajov si zabezpečia účasť na finálovom turnaji v dňoch 24. -26.júna v Mošovciach.

Výsledky 1.kola SP: Svidník - St. Ľubovňa 2:1 (-17, 14, 7), Humenné "B" - Humenné "A" 0:2 (6, 7), St. Ľubovňa - Humenné "A" 0:2 (-10, -5), Svidník - Humenné "B" 2:0 (14, 13), Humenné "B" - St. Ľubovňa 0:2 (16, 22), Svidník - Humenné "A" 2:1 (28, -13, 10).

V turnaji sme sa len veľmi ťažko rozbiehali. Náš zlý vstup do turnaja dokonale využil súper zo Starej Ľubovne, keď hlavne po našich chybách zvládol prvý set .V ďalšom priebehu naši chlapci zapli na vyššie obrátky, čoho výsledkom boli víťazstvá v ďalších dvoch setoch so Starou Ľubovňou a s VK Chemes Humenné "B".V zápase o prvenstvo v turnaji sme nastúpili proti úradujúcemu majstrovi SR v kategórii žiakov Humennému "A". Spočiatku bol prvý set vyrovnaný. Postupne po našich blokoch a chybách súpera sme viedli 23:14, ale ani to nestačilo a súper mal v koncovke setu dva setbaly. Naši chlapci napriek zlej fáze v sete dokázali zo seba zhodiť nervozitu a set získali vo svoj prospech. V druhom sete bolo na kurte len jedno družstvo, keď naši chlapci si nedokázali poradiť so súperovým servisom. V tajbrejku bol úvod vyrovnaný, avšak po servise Jakuba Migu sa naši chlapci dostali na koňa a Martin Krivka svojimi útokmi dokonal víťazné dielo. Chlapci napriek určitým nedostatkom odviedli dobrú prácu a predvedenou hrou si pootvorili dvierka k finálovému turnaju.

Zostava VK Slávia Svidník: Juraj Jurko, Jakub Miga, Daniel Kimák, Alan Petrik, Marko Regrút, Martin Krivka, Tomáš Goban, Adam Riško, Tomáš Miščík, Michal Ščerba, Ján Harhovský.

VK Slávia Svidník vyjadruje poďakovanie riaditeľstvu GDH za poskytnutie multifunkčného ihriska pre 1.kolo Slovenského pohára.

Najbližšie sa žiaci VK Slávia Svidník predstavia na 2. kole SP v Starej Ľubovni 18.júna 2011.