Svidník sa spamätáva zo smrti troch vzácnych ľudí

 Minulý týždeň bol pre Svidníčanov tragický. Pochovali totiž troch významných mužov.

Aj takéto smutné udalosti prináša život. Svidníčania sa pred týždňom lúčili s riaditeľom Územného spolku Slovenského červeného kríža vo Svidníku Karolom Kaliňákom, bývalým vedúcim Múzejného oddelenia Svidník Vojenského historického múzea Vladimírom Hospodárom a pedagógom Jurajom Šakom.

 KAROL KALIŇÁK  BOL DOBRÝM PRIATEĽOM

V piatok si občania uctili pamiatku a poslednýkrát sa prišli rozlúčiť s riaditeľom Územného spolku Slovenského červeného kríža vo Svidníku Karolom Kaliňákom, ktorý mal 62 rokov. Pre mnohých bol vzácnym človekom. „S hlbokým zármutkom oznamujeme, že dňa 7.8.2013 nás navždy opustil nami milovaný riaditeľ Územného spolku SČK vo Svidníku Ing. Karol Kaliňák. S jeho odchodom sme prišli o láskavého a obetavého človeka, ktorý ostane v našich srdciach. Česť jeho pamiatke,“ týmito slovami sa o jeho smrti zmienili kolegovia zo Slovenského červeného kríža prostredníctvom sociálnej siete. Na stránke mesta sa uvádzalo: „Pre jeho ľudské i odborné znalosti bol veľmi obľúbeným a jeho optimizmus a dobrosrdečnosť pôsobili ako balzam na dušu. Nepoznal prekážky a stále hľadal najlepšie riešenia, ktoré by pomohli ľudom i správnym veciam.“ Aj primátor mesta Ján Holodňák venoval odkaz ma jeho adresu: „Rozlúčime s človekom, ktorého som si veľmi vážil a mal rád. Bol to veľmi dobrý a obetavý človek.“ V minulosti bol Karol Kaliňák aj riaditeľom Technických služieb vo Svidníku a od roku 1990 na dve funkčné obdobia aj primátorom.

VLADIMÍR HOSPODÁR ODVÁDZAL SKVELÚ PRÁCU

V stredu pochovali bývalého vedúceho Múzejného oddelenia Vojenského historického múzea z Vojenského historického ústavu Vladimíra Hospodára, ktorý zomrel  začiatkom týždňa. Po dvoch rokoch z  funkcii v  júli odišiel. Len krátko na to zomrel. Smúti za ním nielen rodina, ale aj súčasní a bývalí kolegovia. „Je nám to veľmi ľúto, je to pre nás strata. Za celé roky odviedol v múzeu skvelú prácu. Sme mu za to vďační, bude nám chýbať.“ uviedli  svidnícki spolupracovníci v rámci celého kolektívu, ktorí sa vyjadrili aj v mene Vojenského historického ústavu.

OBĽÚBENY PROFESOR IM CHÝBA

Tretím človekom, za ktorým smútia žiaci aj učitelia, je Juraj Šak. Jeho smrť považujú za obrovskú stratu. Dokonca mu vytvorili skupinu na Facebooku, ktorú nazvali Juraj Šak - Minúta ticha za pána profesora. Jeho pamiatku si užívatelia mali spoločne uctiť 7. augusta o 12.00 . „Ja tomu proste nemôžem uveriť. Je to hrozné, ak zomrie tak zdravý, mladý chlap. Jeden úžasný a vždy super naladený človek, človek s veľkým Č! Bol si vynikajúci človek a priateľ,“ takéto odkazy mu zanechávajú bývalí študenti Strednej zdravotníckej školy, priatelia, kolegovia či známi. 

Autor: mš
Vytlačiť článokVytlačiť článok
Komentáre
Je smutné, že odišli tak vzácni ľudia. Ešte smutnejšie je, keď ľudia, ktorí o nich píšu alebo s nimi pracovali ani nepoznajú... krtko 15.08.2013 14:33