VK Slávia Svidník – VŠK Púchov 3:1 (21:25, 25:19, 25:19, 25:23)

Po úspechu v Nitre ďalší dobrý výkon

Po prekvapujúcom víťazstve na pôde favorizovanej Nitry čakal svidníckych extraligových volejbalistov ďalší súper z popredia tabuľky. Domáci začali dobre a postupne svoje vedenie v prvom sete zvyšovali. Za stavu 9:5 však svoj sľubný náskok stratili a zrazu prehrávali 9:10. V týchto fázach prvého setu sa ťažko presadzovali najmä v útoku, pomerne dosť chybovali aj na príjme. Zásluhou bojovnosti a zlepšenej hry na sieti sa opäť dostali do trojbodového vedenia, no od stavu 17:17 už iba doháňali vedenie súpera, ktorý nakoniec prvý set úspešne dotiahol do víťazného konca.

Vyrovnaný bol aj úvod druhého setu. Svidníčania svojho súpera do vedenia nepustili, ten dosiahol iba remízový stav. Po prvom technickom oddychovom čase sa aj zásluhou dobre blokujúceho Skaska dostali domáci do vedenia 11:7. Púchovčania ešte stihli vyrovnať na 14:14, ale od tohto stavu už domáci svoje vedenie z rúk nepustili. Boli lepší na blokoch i v útoku, zásluhou Závackého získali aj bod priamo z podania a svoj dobrý výkon v tomto sete korunoval Skasko po útoku stredom. Po zlepšenom výkone si domáci zisk svojho prvého setu plne zaslúžili.

Aj v treťom sete boli domáci lepším mužstvom. Od stavu 5:5 sa dostali do vedenia a to už do konca setu zo svojich rúk nepustili. Na sieti sa presadzovali nielen tvrdým útokom, ale aj vtipnými ulievkami. Na sieti sa postupne dokázali presadiť všetci hráči a hra Svidníka mala v týchto fázach zápasu potrebnú úroveň, čo dokázali oceniť aj vďační diváci na čele s fan klubom. Za stavu 20:11 hostia predsa len dokázali získať za sebou niekoľko bodov, no na rozbehnutý Svidník to nestačilo. Domáci zopakovali druhý set tohto stretnutie nielen herne ale aj výsledkovo.

Otočenie nepriaznivého stavu setov z 0:1 na 2:1 prinieslo do radov domáceho kolektívu pokoj a hernú pohodu. Tú začali potvrdzovať aj od úvodu v poradí štvrtého setu tohto stretnutia. Po dobrých blokoch a chybách v hre hostí sa bez problémov dostali do vedenia 10:2. Zdalo sa, že tento set vyhrajú najvyšším rozdielom. No hostia sa nevzdávali a dokázali dokonca vyrovnať na 17:17. No ani táto strata osembodového náskoku Svidníčanov nezrazila do kolien a v závere zápasu si opäť dokázali udržať dvoj až trojbodové vedenie, ktoré nakoniec uhájili aj v samom závere zápasu a na svoje konto si tak pripísali ďalšie cenné víťazstvo v tomto extraligovom ročníku.

Zostava Svidníka: Škvarek, Németh, Kseňák, Drobňák, Vokál, Skasko (libero Soták, Rajduga, Macko, Závacký, Barlík, Varchola).

Michal Kudla, tréner Svidníka: Po výhre v Nitre to bol pre nás aj po psychickej stránke pomerne ťažký zápas. Nastúpili sme doňho ustráchane, no ďalšie tri sety sme odohrali v takom štýle, ako tomu bolo v Nitre. Postupne sa nám začalo dariť na bloku i v útoku, čiže spokojnosť tu je. V posledných dvoch setoch sme mali pomerne vysoký bodový náskok, ktorý sme stratili, no víťazstva v nich sme predsa len uhájili. Ale taký je tajbrejkový volejbal. Poďakovať chcem nielen chlapcom ale aj divákom, ktorí nás opäť neustále povzbudzovali. Myslím si, že si dnes po domácej prehre s VKP Bratislava ozaj prišli na svoje. Čo sa týka zápasu v Nitre myslím si, že nás domáci najmä v prvom sete podcenili. Viedli v ňom 23:21, no my sme dokázali uhrať koncovku. V tomto súboji sa nám fantasticky darilo na bloku, vychádzalo nám aj podanie, našej hre nechýbala ani bojovnosť. Bol to bojovný výkon podložený aj kvalitou hry.
Autor: -bar-