Mladé pušky Svidníka zvládli vystúpenie v St. Ľubovni s rutinou

Volejbalisti Slávie Svidník sa počas víkendu predstavili u svojich súperov. Kým v Nitre prehrali 1:3, v Starej Ľubovni si po výsledku 3:0 pripísali na konto ďalšie víťazstvo.

Keďže po víťazstve v Košiciach mali Svidníčania pozíciu pre play off istú, bral tréner Peter Tholt duel pod Zoborom ako súčasť prípravy na vyraďovaciu časť sezónu, čomu prispôsobil i zostavu. Napriek absencii Mareka Mikulu, ktorý dostal voľno, aby si doliečil koleno, začali hostia dobre a po prvom vyhratom sete viedli 8:7 aj v druhom dejstve, no od tohto momentu začali diktovať scenár na palubovke hráči Nitry, ktorí stretnutie doviedli do víťazného konca pomerom 3:1. „Mojim zámerom bolo dať šancu aj mladším chlapcom, lebo pred play off chcem mať rozohraných čo najviac hráčov. Každého chcem teda vidieť v akcii, aby som vedel, na koho sa môžem spoľahnúť. Prvý set sme zvládli veľmi dobre, ale postupne sme sa nevyhli ľahším chybičkám, čo domácich naštartovalo, kým my sme sa už emočne do zápasu vrátiť nedokázali,“ hodnotil tréner Slávie Svidník Peter Tholt.

Súboj v Starej Ľubovni sa už niesol v inom duchu, pretože hráči Svidníka sa s dianím na palubovke vysporiadali s rutinou. Prvý set zlomili za stavu 17:17, keď dobrou sériou natiahli skóre na rozhodujúcich 22:18. Rovnaký kúsok sa im podaril aj v druhom sete, v ktorom domácim ušli z 19:19 na 23:19. Najdramatickejší priebeh ponúkol tretí set. Obidve mužstvá ho dotiahli na 23:23, no i v tomto prípade mala navrch Slávia. „Teší ma, že kým včera náš prejav, najmä v štvrtom sete, nebol dobrý, čo som hráčom aj vyčítal, dnes sme hrali úplne inak. V základnej zostave nastúpili dvaja kadeti a dvaja juniori, no naši mladíci sa vynikajúco popasovali s prihrávkou na príjme podania, vďaka čomu sme následne aj dobre útočili. Mužstvo môžem za celkový výkon iba pochváliť,“ zdôraznil P. Tholt.

VK Ekonóm SPU Nitra - Slávia Svidník 3:1 (-17, 21, 20, 13)

90 min, rozhodovali: Novotný a Fiľo, 150 divákov.

Nitra: Petrík 2, Mikušovič 13, Hoďák 3, Galandák 2, Ludha 21, Marciš 11, libero Turis (Sťahuliak 8, Hláčik 1, Valent 0, Zápala 6). Tréner: Ľ. Paška.

Svidník: Ščerba 3, Labík 6, Lamanec 11, Goban 10, Skasko 14, Soták 2, libero Vitko (Jurko 0, Kuchárik 9, Majcher 0, Krazalkovič 0). Tréner: P. Tholt.

VKM Stará Ľubovňa – Slávia Svidník 0:3 (-22, -22, -23)

75 min., rozhodovali: Andrejčák – Niklová.

St. Ľubovňa: Fecko 4, Kseňák, Lampart 3, Buvalič 5, Malachovský 17, Kuchař 4 (libero Senko, Nemergut, Lacek 9, Folvarčík). Tréner J. Senko.

Svidník: Jurko 3, Kuchárik 20, Ščerba 7, Majcher 7, Skasko 4, Goban 10 (libero Vitko, Labik 4). Tréner P. Tholt.

Autor: Imro Makó