K R A J S K Ý F U T B A L

III. liga Giraltovce – Svidník 1:0 (0:0) Okresné derby prinieslo vyrovnaný futbal, v ktorom sa síce obaja súperi snažili o útočnú hru, avšak koncovka bola slabinou oboch. Prvému polčasu chýbala väčšia futbalová „šťava“. Za zmienku stojí snáď iba akcia Pankucha a Digoňa z 12. min., na druhej strane o dve minúty pohrozil Paňko a o ďalšie tri Patarocha. V obidvoch prípadoch bol však domáci Oravec na mieste. Defenzíva obidvoch mužstiev pracovala veľmi dobre a tak neprekvapuje, že do prestávky už ďalších vyložených príležitosti nebolo. Po prestávke malo derby už svižnejšie tempo. Ako prví sa prezentovali Svidníčania, ale šancu Patarochu Oravec opäť zneškodnil. V rozpätí od 50. do 56. min. mali hostia ďalšie tri príležitosti, ktoré na úvodný gól zápasu nevyužili Cicman, Paňko a Patarocha. Všetkým trom pri ich príležitostiach chýbal v koncovke dôraz. Na čo doplatili, pretože v 57. min. Kuriplach poslal center do pokutového územia, kde rukou hral Ducár. Nariadený pokutový kop premenil Pankuch a zaznamenal jediný a víťazný gól Slovana. Stopér hostí Nemergut urobil v 74. min. svoju jedinú chybu v zápase, ale líder domácich Digoň svoj samostatný nájazd na Vincléra zakončil strelou tesne vedľa brány. Následne prišla ďalšia príležitosť hostí, ale ani tentoraz neskončila v bráne Oravca. V závere zápasu sa zdvihol vietor, ktorý bol nápomocný hosťom. Tí sa o vyrovnanie snažili až do samotného záveru zápasu, no domáci už derbyvíťazstvo udržali. Stretnutiu by viac svedčila deľba bodov. Zostava Giraltoviec: Oravec – S. Dvorjak, Tomko, Vojta, J. Čabala – J. Dvorjak (71. Furmánek), Cauner (55. Sivák), Pankuch, Čurlík – Kuriplach (82. Tkáč), Digoň Zostava Svidníka: Vinclér – Ducár, Bednár, Nemergut, Harakaľ - Petrík (73. D. Čabala), Zápotocký, Paňko, Matkobiš, Patarocha – Cicman -md- Stropkov – V. Opátske 0:2 (0:0) Domáci v základnej zostave so štyrmi dorastencami proti favorizovanému súperovi, ktorý zo 17-tichstretnutí prehral iba jeden, nastúpili s odhodlaním, ale aj rešpektom. Za úvodných dvadsať minút sa nič závažné neudialo, pretože ani domáci ani hostia netrafili ani raz do priestoru brány. Prvý strelecky pokus na bránu prišiel až z kopačky Petrišina, no jeho priamy kop asi z 20-tich metrov skončil v rukách brankára hostí. V 41. min. pekný center Jaselského smeroval na Vrábeľa, ale brankár hostí pohotovým zákrokom ho ku koncovke nepustil. Aj priamy kop M. Dolutovského o minútu neskôr skončil v rukách gólmana súpera. O ďalšiu minútu na to zodpovedná defenzíva Stropkova urobila chybu a krížna strela hostí skončila tesne vedľa pravej žrde Mydlovej brány. Stropkovčania aj po zmene strán pokračovali v zodpovednej defenzíve, v ktorej ich v 57. min. podržal Mydla. Po chybe v rozohrávke domácich pred šestnástkou hostí išli do rýchleho protiútoku skúsení Vyšnoopátčania, ale Mydla efektným i efektívnym zákrokom vyrazil loptu na rohový kop. Po jeho zahratí sa opäť zaskvel reflexívnym zákrokom, keď hosťujúci hráč zakončoval asi z troch metrov z otočky. Snáď o necelú minútu však inkasoval po prvýkrát po umiestnenej strele spoza šestnástky. V 62. min. unikol hráč hostí po pravej strane a krížnou strelou pridal druhý gól favorita. Ďalšiu „gólovku“ hostí zlikvidoval Mydla pohotovým zákrokom meter pred bránkovou čiarou. V závere zápasu prišli dve príležitosti domácich. Pri tej prvej padol aj gól z hlavy Pavlíka, ale rozhodca ho neuznal asi iba z jemu známych dôvodov... Ďalšiu šancu na skorigovanie stavu „pokazil“ M. Dolutovský nepresnou prihrávkou. V závere stretnutia fyzicky a možno aj psychicky unavení domáci futbalisti inkasovali tri zbytočné žlté karty. Zostava Stropkova: Mydla – Potoma, F. Dolutovský, Pavlík, Petrišin – Paluba (66. Burcák), Kimák (63. Vaško), Veselý, Jaselský (46. Poľák) – M. Dolutovský - Vrábeľ -bar- IV. liga Kračúnovce – Záhradné 1:0 (1:0) Kračúnovčania mali na Veľkonočnú nedeľu za súpera lídra IV. ligy skupiny Sever. No domáce mužstvo má v jarnej časti súťaže dobrú hernú fazónu, čo sa potvrdilo aj v tomto súboji. Favoritovi toho veľa nedovolili, o čom svedčí aj to, že ten počas celého zápasu ani raz netrafil priestor brány Štefanika. Domáci boli počas celého zápasu lepším mužstvom a okrem gólu si vypracovali ešte dve ďalšie príležitosti. Väčšia časť stretnutia sa odohrávala medzi šestnástkami. Jediný gól padol v 36. min, keď po rohovom kope hlavou skóroval Dzurjuv. V domácom tábore tak vládne celková spokojnosť a futbalová pohoda. Zostava Kračúnoviec: Štefanik – Varga, Lukáč, T. Mihok, L. Peržel - M. Mihok, Dzurjuv, Lechman (81. Ungvarský), J. Peržel – Uhrin, Nazarej (90. Š. Holeva) -jm-
Autor: redakcia