PUBLICISTIKA
 
Veľkonočná nedeľa v Senior dome Svida vo Svidníku
zobraziť celý článok „Christos voskres, spievaj a jasaj, Syn Boží slávne z hrobu vstal. Premohol smrť vznešený Vládca a večný život zvestoval…” Po dlhom pôstnom období, ktorým sme pripravovali naše duše a telá, prišiel čas radostného Christos voskrese!
Výsledky Rýchlostného maratónu v číslach
zobraziť celý článok Napriek tomu, že polícia vopred zverejnila presné miesta a ulice, na ktorých budú policajti bude merať rýchlosť, a ktoré možno práve priestupcovia sami navrhli, výsledky sú neuveriteľné. Policajti odhalili každú hodinu 45 vodičov, ktorí prekročili stanovené rýchlosti....
Gréckokatolícka charita si pripomenula Medzinárodný deň modlitieb
zobraziť celý článok Na Medzinárodný deň modlitieb a povedomia proti obchodovaniu s ľuďmi si charita pripomenula sviatok sv. Jozefíny Bakhity, sudánskej otrokyne.
Dopravná nehoda, vodič pod vplyvom alkoholu
zobraziť celý článok Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu vo Svidníku vedie trestné stíhanie vo veci podozrenia z prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky
Nález povojnovej munície
zobraziť celý článok 47-ročný pán Jozef zo Svidníka 18. 4. 2017 ráno telefonicky oznámil na linku 158 nález munície.
Psí pomocníci oslavujú
zobraziť celý článok Svet oslavuje Deň vodiacich psov v spolupráci s Medzinárodnou federáciou cvičiteľov vodiacich psov (IGDF). Pes je veľkým pomocníkom a priateľom nielen pre nevidiacich, ale aj pre ostatných.
Odborníci radili ako na ovocné dreviny
zobraziť celý článok Levická firma Kohaplant, ktorá sa pýši výsadbou ovocných drevín, ponúkala stromčeky aj v Giraltovciach. Okrem predaja sortimentu vedia poradiť, ako sa o ne starať.
V Giraltovciach sa zbavili merača rýchlosti
zobraziť celý článok Na jednej z giraltovských ulíc pri kraji cesty vás na prekročenie rýchlosti doteraz upozornil prístroj, ten však prekážal neznámemu vandalovi. Ukradol ho, za čo mu hrozia dva roky basy.
Náš krajan zaujal v jojkárskom Inkognite
zobraziť celý článok V zábavnej šou Tv Joj, kde hádajú zaujímavé povolanie, sa objavil giraltovský televízny mechanik Rudolf Ľuník. Po nedávnom účinkovaní pernikárky Mafky zažiaril ako ďalší účinkujúci z nášho okresu.
Nezabúdajte na prezutie pneumatík!
zobraziť celý článok Vonku je síce chladno, no jar je tu a motoristi sú na pozore. Nemali by zabudnúť na výmenu zimných gúm za letné. Práve apríl je vhodným obdobím na výmenu.
Predošlá 1/2 2 Ďalšia