Z REGIÓNU
 
Nové autobusové linky dovezú turistov až k Opálovým baniam
zobraziť celý článok Prešovský samosprávny kraj zaviedol počas letnej sezóny nové autobusové spojenie k najstarším opálovým baniam na svete. Linky sú v prevádzke od polovice mája každú sobotu a nedeľu trikrát za deň.
Tunel v Prešove prerazili o tri mesiace skôr, spojí diaľnicu z Popradu na Košice
zobraziť celý článok Slávnostná prerážka tunela sa uskutočnila 13. júna za účasti ministra dopravy a výstavby Árpáda Érseka. Na ražbe tunela Prešov, ktorý je súbežne razený na štyroch čelbách, sa celkovo podieľalo 240 pracovníkov.
Chcú zmeniť rokovací poriadok, nie je zosúladený so zákonom
zobraziť celý článok Pôvodný rokovací poriadok schválilo Mestské zastupiteľstvo vo Svidníku uznesením č. 42/2011 8. júna v tom istom roku po prijatí zákona o obecnom zriadení v roku 2010. Lenže odvtey bol tento zákon viackrát novelizovaný. Preto vznikla aj potreba zmeniť rokovací poriadok...
Poslanci budú rokovať o hospodárení mesta za minulý rok
zobraziť celý článok Svidnícki poslanci sa v stredu stretnú na svojom riadnom rokovaní, v návrhu programu je okrem iného schválenie záverečného účtu mesta za minulý rok.
Z mestského rozpočtu ide najviac do vzdelávania
zobraziť celý článok Z rozpočtu mesta Svidník sa v najväčšej miere uvoľňujú prostriedky na oblasť vzdeláva-nia.
Kontrolór poukazuje na pochybenia pri príprave projektu financovaného z eurofondov
zobraziť celý článok Hlavný kontrolór mesta Svidník Ivan Sagan do polovice júna tohto roku vykonal osem tematických kontrol.
Ako je to s výstavbou futbalového ihriska s umelou trávou?
zobraziť celý článok Hlavný kontrolór informuje o postupe pri realizácii tohto investičného zámeru, prinášame vám jeho stanovisko v plnom znení:
Odborní zamestnanci mesta navrhujú doplniť uznesenie k viacúčelovému areálu s ume-lým povrchom
zobraziť celý článok Mestské zastupiteľstvo vo Svidníku v auguste 2017 prijalo na svojom zasadnutí 30 uznesenie č. 400/2017, ktorým schválilo výstavbu futbalového ihriska s umelým povrchom. K výstavbe ihriska, resp. k stavebnej realizácii z dôvodu nedostatočnej prípravy a nesprávneho...
Vo Svidníku je potreba zefektívnenia odpadového hospodárstva.
zobraziť celý článok Je to problém, ktorý sa dotýka nás všetkých. Každý týždeň vám prinášame informácie ako triediť, ako neprodukovať zbytočne veľa odpadu, ako nakladať s odpadom.
Predošlá 1/1 Ďalšia