KULTÚRA
 
Predvianočné trhy sa už blížia
zobraziť celý článok Už čoskoro sa môžeme tešiť na nakupovanie pod stánkami. V ponuke budeme mať na výber sortiment vo Svidníku, o dva týždne neskôr aj v Giraltovciach.
Svidník bude tento týždeň v znamení hudby
zobraziť celý článok Skupiny Rusín Čendeš orchestra a Kollárovci budú už tento týždeň vo Svidníku. O týždeň neskôr vystúpia aj Cigánski diabli v Stropkove.
Kino vo Svidníku ožilo ľuďmi a novými filmami
zobraziť celý článok Kino Dukla je zase otvorené a začína sa zapĺňať filmovými fanúšikmi. Pilotné premietanie znovuzrodeného kina bolo zadarmo. Súčasťou bola sobotňajšia komédia pre dospelých a nedeľňajšia kreslená rozprávka pre deti.
Pavla Podhajeckého odmenili za doterajšiu prácu
zobraziť celý článok Pavol Podhajecký odchádza do dôchodku. Dlhé roky však oddane pracoval na oddelení výstavby, dopravy, životného prostredia a regionálneho rozvoja.
Seniori slávili Mesiac úcty k starším
zobraziť celý článok V piatok popoludní si v Dome kultúry uctili mestských seniorov.
Rusínčinu sa učí aj dievčina z Austrálie
zobraziť celý článok Kurzy rusínskeho jazyka vo Svidníku i v ďalších mestách štartujú. Začali sa úspešne.
Umelec zo Zakarpatska maľuje aj učí umenie
zobraziť celý článok Svidníčaia sa minulú stredu stretli počas vernisáže s talentovaným umelcom Vasiľom Kohutičom, pôsobiacim na Ukrajine.
Seniori mali športovo-branné popoludnie
zobraziť celý článok V rámci blížiaceho sa mesiaca symbolizujúceho úctu k starším, sa v stredu 18. septembra konalo športovo-branné podujatie. Pre všetkých svidníckych seniorov ho pripravilo Denné centrum pri MsÚ vo Svidníku.
Predošlá 1/1 Ďalšia