COP Trenčín – VK Slávia Svidník 3: 1 ( 24, 23, -23, 23)

Svidnícki volejbalisti vstúpili do ligy s prehrou.
Svidníčania vstúpili do nového ročníka najvyššej slovenskej volejbalovej súťaže s prehrou, keď prekvapujúco v sobotu podľahli mladíkom z centra olympijskej prípravy z Trenčína. Slávisti tak nedokázali nadviazať na pekný výsledok zo stredy, keď v Slovenskom pohári zdolali po historicky prvý krát Prešov. 
Už začiatok zápasu naznačil, že Svidníčania to so ziskom dvoch bodov nebudú mať také jednoduché. Šikovní a hlavne s chuťou hrajúci mladíci z Trenčína, veľmi rýchlo prečítali málo kreatívnu hru nášho nahrávača. Dobre bloky domácich sa jednoducho presúvali po sieti a tým sťažovali útočenie našim krajným smečiarom. Práve tých v koncovke prvého a druhého setu úplne vymazali. Aj keď sa hra v treťom sete  po príchode Barlíka oživila, no na po víťazstve hladnejších Trenčanov to nestačilo.
 

Vyjadrenie asistenta trénera Michala Kudlu:
„Čakali sme od tohto zápasu., že to bude jednoznačné víťazstvo nášho družstva, pretože aj keď je to kompletná slovenská juniorská reprezentácia, predsa sú to len chlapci , ktorí majú 18 rokov. Žiaľ prehrali sme v koncovkách setov, ktoré sme nezvládli. Z pohľadu hodnotenia družstva si myslím, že problémy boli hlavne na útoku z kolíkov, tak smečiarov ako aj univerzálnych hráčov proti kompaktným dvojblokom súpera. Očakávanie splnili stredoví hráči, ktorí sa jediní na útoku presadili. Vyzdvihol by som aj naše libero Sotáka, hlavne kvôli jeho výbornej prihrávke a hre v poli. Po nevýrazných výkonoch smečiarov  oživenie priniesol v druhom sete striedajúci Barlík. Súper hral bojovne, s prejavom a dobrou organizáciou hry v poli.“
Svidníčania si môžu napraviť chuť už túto nedeľu 11. 10., kedy doma privítajú v druhom kole Prešov, ktorý tento cez víkend zvíťazil na horúcej pôde Nového Mesta nad Váhom.


Autor: -w-

Tento članok bol vytačený z portálu Týždenníka Dukla, Centrálna 812/11, 089 01 Svidník, tel/fax: +421 54 7881741, mob 24hod: +421 911 665 600, redakcia@e-dukla.sk, www.e-dukla.sk