Kvôli kamiónom ľuďom praskajú domy

 Medzinárodná cesta prvej triedy, prechádzajúc cez Stročín, je v dezolátnom stave. Niektoré výtlky tu frézovali v uplynulý týždeň. Doprava v obci je preťažená, ľuďom praskajú domy. 


„Dostal som prísľub, že budú frézovať výtlky a  budú nanášať novú vrstvu asfaltu v obci,“ informoval starosta Stročína, Ján Drimák. Hovorkyňa Slovenskej správy ciest, Zuzana Hromcová, vraví, že s opravou výtlkov v Stročíne začínajú v tomto období  teplou obaľovanou zmesou v závislosti od poveternostných podmienok. Drimák sa vo februári obrátil listom aj na ministra dopravy Jána Počiatka. „Odpoveď bola, že v auguste 2013, by sa mala začať celková komplexná rekonštrukcia cesty Šarišský Štiavnik - Hunkovce. Do tejto rekonštrukcie patria všetky mosty, ako aj celá obec Stročín,“ zdôraznil starosta. Sťažnosti zo strany občanov, bývajúcich hlavne pri hlavnej ceste má na úrade stále. „Ľudia sa stále sťažujú, že pre hlučnosť kamiónov a otrasy sa nedá spať, praskajú im rodinné domy,  trasie sa nábytok a kuchynský riad,“ povedal J. Drimák. Slovenská správa ciest toho času pripravuje projekt na stavbu. „Predpokladaný termín začatia verejnej súťaže na realizovanie stavebných prác v projekte Stavebné a bezpečnostné opatrenia na zníženie nehodovosti medzinárodného cestného ťahu na ceste I/73 Šarišský Štiavnik –Vyšný Komárnik je jeseň tohto roku s predpokladaným začatím prác v jarných mesiacoch roku 2014,“ dodala Hromcová.


Autor: red.

Tento članok bol vytačený z portálu Týždenníka Dukla, Centrálna 812/11, 089 01 Svidník, tel/fax: +421 54 7881741, mob 24hod: +421 911 665 600, redakcia@e-dukla.sk, www.e-dukla.sk