Kino vo Svidníku ožilo ľuďmi a novými filmami

 Kino Dukla je zase otvorené a začína sa zapĺňať filmovými fanúšikmi. Pilotné premietanie znovuzrodeného kina bolo zadarmo. Súčasťou bola sobotňajšia komédia pre dospelých a nedeľňajšia kreslená rozprávka pre deti.

„Tak, konečne je to tu. Pozývame Vás na znovu otvorenie, tentokrát zdigitalizovaného kina Dukla,“ informoval nás pred víkendovým premietaním minulý týždeň prednosta Mestského úradu Vladimír Šandala. Oficiálne otvorenie nám potvrdila aj PR manažérka mesta Kristína Tchirová. „Mesto Svidník má za sebou mesiace digitalizácie, slávnostné otvorenie a teraz už predo dvermi aj otvorenie pre verejnosť. Na tento deň sa tešilo veľa milovníkov kinopremietania v našom regióne a sme radi, že im môžeme ponúknuť hneď horúcu novinku na filmových plátnach. S veľkou radosťou a vzrušením z očakávania Vás pozývame zažiť atmosféru veľkého plátna, zhasnutých svetiel a šumu divákov už tento víkend a to zadarmo.“ dozvedeli sme sa ešte minulý týždeň. Premietanie sa konalo cez víkend. Kino Dukla svoju novú etapu pre návštevníkov začalo s predstavením voľným vstupom. Dobrou ponukou výberom filmov vyhoveli dospelým s komédiou My sme Millerovci a aj deti si prišli na svoje animovanou rozprávkou Oggy a šváby. „Obyvatelia Svidníka sa budú nejaký čas dozvedať o premietaní z obežníka, ale všetky užitočné informácie sú už dnes na stránke www.svidnik.sk/kino-dukla/,“ dodala K. Tchirová. Ďalšie premietanie je pripravené na 25. a 26. októbra o 19.hodine. Diváci sa môžu tešiť na akčný film Plán úteku. Vstupné je 3,50 eur. 


Autor: mc

Tento članok bol vytačený z portálu Týždenníka Dukla, Centrálna 812/11, 089 01 Svidník, tel/fax: +421 54 7881741, mob 24hod: +421 911 665 600, redakcia@e-dukla.sk, www.e-dukla.sk